Sekcja narciarstwa biegowego

Narciarstwo biegowe to jedna z piękniejszych dyscyplin sportów zimowych , dostępne dla każdego, bez względu na wiek i kondycję. Stanowi idealne zimowe wsparcie treningowe dla amatorów innych dyscyplin, także narciarstwa zjazdowego. Biegówki pozwalają połączyć aktywność fizyczną z obcowaniem z naturą i z turystyką.

Narciarstwo biegowe uprawiane w formie rekreacyjno – turystycznej jest jedną z najzdrowszych form aktywności ruchowej człowieka. Bieg na nartach umożliwia angażowanie wszystkich ważniejszych grup mięśni i stawów, doskonali wydolność i kondycje fizyczną, pozwala jednocześnie na pokonywanie przestrzeni w pięknej zimowej scenerii otaczającej przyrody. Bezszelestne pokonywanie przestrzeni wśród ciszy białego lasu i majestatu zimowej przyrody to dzisiaj wyszukana ucieczka od męczącej codzienności. Coraz więcej ludzi zaczyna więc doceniać walory narciarstwa biegowego, traktując go jako doskonałe lekarstwo na stresy dnia codziennego.

Wprowadzamy narciarstwo biegowe na stałe do oferty szkółki rekreacyjno – narciarskiej SPORT & FUN celem wzbogacenia i urozmaicenia zimowych zajęć na nartach. Proponujemy szkolenie dla dorosłych i dzieci indywidualne i grupowe na każdym poziomie zaawansowania.

Szczegółowy harmonogram zajęć na nartach biegowych dostępny będzie przed każdym sezonem zimowym w zakładce – aktualności.

Zapraszamy